DSC_9680

IV Edycja Biznescup Niepołomice

 

W dniach 23-24 stycznia w Centrum Sportu Solne Miasto w Wieliczce obyła się IV edycja piłkarskich mistrzostw firm Biznescup Niepołomice 2016. W turnieju organizowany przez Szkołę Futbolu Staniątki wzięło udział 12 zespołów, a najlepszą z nich okazała się firma Klimax&Ościeżnica, która w meczu finałowym pokonała firmę Nidec 3:2, a bramkę na wagę zwycięstwa na 5 sekund przed końcowym gwizdkiem zdobył Tomasz Drabik.

 

W sobotę turniej rozgrywany był w dwóch grupach, w których rywalizowało ze sobą po 6 zespołów w systemie każdy z każdym.

 

W grupie A, zwyciężyła firma Klimax&Ościeżnica, kolejne miejsca zajęły drużyny: Nidec – 2, Alpha Technology -3, Frapol -4, Cedrob – 5 i Dziennik Polski -6.
W grupie B najlepszym zespołem okazała się firma KFC a za nimi uplasowały się zespoły: Kortrans – 2, Woodward -3, Goniec Staniątki -4, Silgan White Cap – 5 i Szkoła Futbolu Staniątki-6.

Drugi dzień turnieju to walka o miejsca w systemie pucharowym.

Zespoły, które zajęły w grupach miejsca 5 i 6 rywalizowały o miejsca IX-XII.
Najlepszą z nich okazała się firma Silgan White Cap, następnie firma Cedrob, Szkoła Futbolu Staniątki i Dziennik Polski.

 

Zespoły, które zajęły w swoich grupach miejsca od 1 do 4 rywalizowały o miejsca I-VIII. Zostały rozegrane mecze ćwierćfinałowe w których zwycięzcy grali w półfinałach o miejsca I-IV a pokonani o miejsca V-VIII. Ostatnie mecze to walka o poszczególne miejsca. W meczu o VII  miejsce lepszym zespołem okazał się Goniec Staniątki, który wygrał z firmą Woodward 7:0. O miejsce V zmierzyły się firmy Alpha Technology i firma Frapol która wygrała mecz 6:2. W meczu o brązowe medale lepszą okazała się firma KFC która pokonała firmę Kortrans 9:0 a złote medale przypadły firmie Klimax&Ościeżnica która pokonała firmę Nidec 3:2.
IMG_1595
Uroczyste zakończenie turnieju, co jest już zwyczajem, odbyło się na Zamku Królewskim w Niepołomicach. Na części oficjalnej zostały wręczone nagrody drużynowe jak również indywidualne:
Zawodnik Fair Play – Michał Klima (firma Nidec)
Najlepszy Bramkarz – Łukasz Żelazny (firma Frapol)
Król Strzelców – Tomasz Drabik – 14 bramek (firma Klimax&Ościeżnica)
Najlepszy zawodnik – Marcin Kowalczyk (firma KFC)

 

Na zakończeniu zostały zaprezentowane najbliższe wydarzenia, organizowane przez Szkołę Futbolu Staniątki: Konferencja Sportu i Biznesu, która odbędzie się już 19 lutego na Zamku Królewskim w Niepołomicach, Ogólnopolski turniej piłki nożnej „Bądź Następny” w roczniku 2005-2006 w którym zagrają 24 zespoły oraz letnia edycja Biznescup Niepołomice zaplanowana na połowę czerwca.
Po części oficjalnej uczestnicy turnieju udali się na poczęstunek.

 

„Dziękuję wszystkim zespołom za udział w turnieju Biznescup Niepołomice. Gratuluje firmom które wygrały i życzę innym zespołom zdobycia tytułu w kolejnych edycjach turnieju. Emocje sportowe, rywalizacja i dobra zabawa to jeden z aspektów naszych turniejów. Drugim jest możliwość nawiązania kontaktu z firmami i pokazanie, że warto inwestować i wspierać sport dla najmłodszych dzieci. Dzięki tym turniejom, mamy taką możliwość a co za tym idzie – stwarzamy lepsze warunki do doskonalenia umiejętności naszym wychowankom. Dochód z turnieju umożliwi nam organizację Ogólnopolskiego halowego turnieju piłki nożnej „Bądź Następny” w roczniku 2005-2006, który odbędzie się już 27-28 lutego, a w którym wystąpią aż 24 zespoły z całej Polski.
Dziękuję firmie Kortrans, która była głównym sponsorem turnieju oraz została głównym sponsorem Szkoły Futbolu Staniątki na rok 2016. Dziękuję Burmistrzowi Romanowi Ptakowi za objęcie turnieju honorowym patronatem, a także za udostępnienie Zamku w Niepołomicach na losowanie grup oraz uroczyste zakończenie turnieju. Kolejna V edycja turnieju odbędzie się w czerwcu, na którą już teraz serdecznie zapraszam”. Krzysztof Turecki – dyrektor ds. sportu SFS.

Zobacz skrót turnieju TUTAJ

Zobacz co mówią o turnieju Biznescup Niepołomice TUTAJ

Zobacz najładniejsze bramki turnieju TUTAJ

Zdjęcia grupowe:
Zdjęcia z turnieju:

 


Zaufali nam m.in.:


Created by BIZNESCUP