niepolomicebg

Biznescup Niepołomice 2014

BIZNESCUP Niepołomice 2014 – najładniejsze bramki

Prezentujemy pięc najładniejszych bramek zdobytych podczas turnieju BIZNESCUP Niepołomice 2014

opis turnieju:

W dniach 7-8 czerwca została rozegrana pierwsza edycja piłkarskich mistrzostw firm O Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Niepołomice –BiznesCup Niepołomice. Organizatorem turnieju było Stowarzyszenie Szkoła Futbolu Staniątki przy współpracy z Urzędem Miasta i Gminy Niepołomice.

W turnieju rywalizowało 12 zespołów na obiektach sportowych typu orlik w Niepołomicach i na Woli Batorskiej. W pierwszym dniu rozgrywki były prowadzone w dwóch grupach w systemie każdy z każdym 2×12 minut. W wyniku losowania, które odbyło się 12 maja na Zamku Królewskim w Niepołomicach do grupy A trafiły następujące zespoły: RMF MAXXX, Urząd Miasta i Gminy Niepołomice, Kopalnia Soli Wieliczka, Coca-Cola, Cool-Service i Cedrob natomiast w grupie B rywalizowały ze sobą takie drużyny jak: Silgan White Cap, InPost, Ościżnica&Klimax, Biznes Liga, Nidec i Alpha Technology. Miłym i sportowym akcentem turnieju był udział najmłodszych wychowanków Szkoły Futbolu Staniątki, którzy wyprowadzali wszystkich zawodników na mecze w pierwszej kolejce.

W drugim dniu turnieju, drużyny adekwatnie do osiągniętych wyników zostały podzielone na trzy grupy, w których rywalizowały w systemie pucharowym o miejsca 1-4, 5-8 oraz 9-12. W grupie trzeciej znalazły się zespoły Cool-Service i Cedrob oraz Silgan White Cap i InPost ale mecze w tej grupie zostały rozegrane w systemie każdy z każdym ponieważ zespół InPost wycofał się z dalszego udziału w turnieju. Grupę walczącą o miejsca 5-8 utworzyły drużyny Urząd Miasta i Gminy Niepołomice, Coca-Cola oraz Alpha Technology i Nidec. Natomiast do grupy walczącej o miejsca 1-4 awansowały zespoły które zajęły dwa pierwsze miejsca z grupy A i B a były to odpowiednio: Kopalnia Soli Wieliczka i RMF MAXXX oraz Biznes Liga i Ościeznica&Klimax.

W finale BiznesCup Niepołomice spotkały się dwa najlepsze zespoły turnieju RMF MAXXX i Ościeznica&Klimax. Wysoki poziom sportowy, piękna pogoda która przyciągnęła wielu kibiców, najmłodsi wychowankowie Szkoły Futbolu Staniątki wyprowadzający zawodników na boisko, wiele składnych akcji i pięknych bramek sprawiło że mecz ten miał oprawę godną finału turnieju I edycji BinzesCup Niepołomice 2014.

Po emocjach sportowych przyszedł czas na uroczystość zakończenia turnieju. Podobnie jak losowanie grup, wszyscy zawodnicy i przedstawiciele poszczególnych drużyn spotkali się na Zamku Królewskim w Niepołomicach, gdzie ceremonie zakończenia poprowadził Krzysztof Turecki. Po przywitaniu wszystkich gości oraz słowach podziękowania dla Burmistrza Miasta i Gminy Niepołomic oraz firm i osób które wspierały organizację i przebieg turnieju, został zaprezentowany filmik promocyjny Stowarzyszenia Szkoła Futbolu Staniątki, które w dniach 28-29 czerwca obchodzić będzie swój pierwszy mały jubileusz 5-lecia powstania. Następnie zostały rozdane dyplomy za udział w turnieju dla każdej drużyny, nagrody specjalne za tytuł Najlepszego Zawodnika i Bramkarza turnieju, Króla Strzelców oraz Zawodnika i Drużyny Fair Play. Drużyny które zajęły pierwsze cztery miejsca otrzymały z rąk Burmistrza Miasta i Gminy Niepołomice, puchary, a trzy najlepsze zespoły dodatkowo otrzymały nagrody pieniężne a każdy zawodnik pamiątkowy medal.

Na samym końcu uroczystości, Burmistrz Roman Ptak, wyraził słowa podziękowania za wzorową organizację turnieju i zapowiedział swoje wsparcie przy organizacji edycji zimowej, a na koniec zaprosił wszystkich uczestników na poczęstunek, który został przygotowany przez Szefa Kuchni na Zamku Królewskim.

I edycja BiznesCup Niepołomice to 42 rozegrane spotkania w których padło aż 247 bramek. Już teraz serdecznie zapraszamy na II edycje turnieju, tym razem zimową która zostanie rozegrana w przyszłym roku na przełomie stycznia i lutego na Halach sportowych na terenie Powiatu Wielickiego”