solne miasto mistrz

solne miasto Wieliczka mistrzem VIII edycji biznescup

10 lutego odbyła się VIII edycji Piłkarskich Mistrzostw Firm o Puchar Burmistrza MiG Niepołomice BiznesCup 2018.

Do walki o mistrzostwo zgłosiło się 10 firmowych zespołów, które w wyniku losowania na Zamku Królewskim w Niepołomicach w poniedziałek 5 lutego zostały podzielone na dwie grupy.

Równolegle na dwóch halach toczyły się rozgrywki w fazie grupowej. Grupa A, swoje mecze rozgrywała na Solnym Mieście w Wieliczce a grupa B jak również faza pucharowa turnieju, na hali przy nowej szkole podstawowej na Jazach w Niepołomicach.

W fazie grupowej zespoły rywalizowały ze sobą w systemie każdy z każdym 2 x 9 minut. Najlepsze 4 zespoły z grupy awansowały do fazy pucharowej a zespoły, które zajęły miejsca 5 w grupach spotkały się w meczy o miejsce 9.

Wyniki fazy grupowej przedstawia tabela poniżej:

wyniki grupa-male


 

W fazie pucharowej, zespoły które przegrały swoje mecze w ćwierćfinałach odpadały z turnieju, a drużyny wygrane rywalizowały w półfinale o możliwość zdobycia tytułu Mistrzowskiego. Po emocjonujących meczach, konkursach rzutów karnych, pięknych akcji i bramek oraz niesamowitych interwencji bramkarskich najlepszym zespołem VIII edycji Piłkarskich Mistrzostw Firm o Puchar Burmistrza MiG Niepołomice została drużyna Solne Miasto Wieliczka, która w finale pokonała obrońcę tytułu duet firm Klimax&Ościeżnica 2:0. W małym finale spotkały się firmy MAN Niepołomice, który okazał się lepszy od firmy Alpha Technology wygrywając 7:4 gratulujemy!

Zespoły które przegrały ćwierćfinały zajęły miejsca 5-8, na miejscu 9 uplasowała się firma CEDROB Niepołomice, która wygrała z Fabryką Kart Trefl – Kraków.

Końcowa klasyfikacja oraz wyniki prezentują się następująco:

TABELA-FAZA PUCHAROWA-wyniki-male


 

Uroczyste zakończenie turnieju i wręczenie nagród po raz pierwszy nie odbyło się na Zamku Królewskim w Niepołomicach a na auli w szkole podstawowej na Jazach.

Każda drużyna otrzymała Certyfikat wspierania sportu dzieci i młodzieży a 3 najlepsze zespoły puchary, medale oraz czeki na zakup sprzętu sportowego, które wszystkie firmy z podium Solne Miasto Wieliczka, Klimax&Ościeżnica oraz MAN Niepołomice przekazały na działalność Szkoły Futbolu Staniątki – dziękujemy!

Zostali również wręczone wyróżnienia indywidualne, które :

Piotr Janik z Alpha Technology za tytuł Najlepszego Bramkarza

Krystian Nawrot również z Alpha Technology za tytuł Króla Strzelców (12 bramek)

Michał Ślaski z Solnego Miasta Wieliczka za tytuł Najlepszego Zawodnika turnieju.

Tytuł Najładniejsza Bramka turnieju – plebiscyt zostanie ogłoszony w poniedziałek 12 lutego na facebooku BiznesCup.

Po uroczystym wręczeniu nagród oraz podsumowaniu turnieju zawodnicy zostali zaproszenie na poczęstunek.


 

„Dziękuje wszystkim zespołom, które wzięły udział w VIII Edycji BiznesCup. Dziękuje za udział, za świetną zabawę oraz wszystkie miłe słowa skierowane do mnie i pod adresem Szkoły Futbolu Staniątki za poziom organizacji turnieju. Dziękuje zespołom MAN, Klimax&Ościeżnica oraz Solnemu Miasto Wieliczka  za przekazanie nagrody na działalność naszego stowarzyszenia – to dzięki Wam oraz wszystkim firmom, które biorą udział w naszych wydarzeniach Szkoła Futbolu Staniątki cały czas się rozwija i stwarza coraz lepsze warunki do rozwoju umiejętności naszym wychowankom. Na koniec chciałbym podziękować Burmistrzowi MiG Niepołomice panu Romanowi Ptak za wspieranie naszej szkółki oraz objęcie honorowym patronatem turnieju BiznesCup, Solnemu Miastu Wieliczka oraz Szkole Podstawowej na Jazach za współprace w zakresie organizacji turnieju oraz Sponsorom firmie Kortrans, Ościeżnica oraz Pablosport.
Zapraszam na IX edycję turnieju, którą planujemy na przełomie lipca i sierpnia na stadionie sportowym w Staniątkach” – Krzysztof Turecki, Dyrektor Operacyjny Szkoły Futbolu Staniątki.

 

 

 

 


Zaufali nam m.in.:


Created by BIZNESCUP