1

Solne Miasto zwycięzcą V edycji piłkarskich mistrzostw firm o Puchar Burmistrza MiG Niepołomice BiznesSFSCup 2016

25 czerwca na stadionie sportowym w Staniątkach została rozegrana V edycja Piłkarskich Mistrzostw Firm o Puchar Burmistrza MiG Niepołomice. Turniej, którego organizatorem jest Szkoła Futbolu Staniątki  po raz pierwszy został rozegrany pod nową nazwą BiznesSFScup a także został rozegrany nowym jednodniowym systemem.

W wyniku losowania grup, które odbyło się tradycyjnie na Zamku Królewskim w Niepołomicach 10 firm zostało podzielonych na dwie grupy w których mecze były rozgrywane w systemie „każdy z każdym” . Po zakończeniu fazy grupowej, nastąpiła przerwa w turnieju i wszyscy zawodnicy wspólnie dopingowali reprezentację Polski w meczu z Szwajcarią, która w rzutach karnych okazała się lepsza i awansowała do ćwierćfinału.

Do fazy pucharowej awansowały po 4 najlepsze drużyny z każdej grupy a firmy, które zajęły miejsce 5 zagrały mecz o miejsce IX. W finale spotkały się drużyny Klimax@Ościeżnica, która wygrała edycję zimową oraz Solne Miasto, które brało udział w turnieju po raz pierwszy i okazała się lepsza zapewniając sobie I miejsce i Puchar Burmistrza MiG Niepołomice. W meczu o miejsce III lepszą drużyną okazała się firma RMF MAXXX, która pokonała firmę Kortrans. Dalsze miejsce zajęły firmy:

X – Pratt&Whitney

IX – FCA

VIII – Pharma CF

VII – Silgan White Cap

VI – Woodward

V – Royal Canin

Najlepszym zawodnikiem turnieju został wybrany Kamil Czajkowski  z drużyny Klimax&Ościeżnica,

Najlepszym bramkarzem – Sławomir Barasz z firmy Woodward a

Królem Strzelców został Konrad Cebula z Solnego Miasta

„Dziękuje firmom, które zagrały w V edycji naszego turnieju. Cieszy mnie fakt, że są firmy które są z nami od początku jak również chętnie biorą udział nowe firmy co znaczy, że turniej cieszy się popularnością. Dziękuje Burmistrzowi MiG Niepołomice, który obejmuje patronatem turniej od początku jak również wspiera go finansowo. Dziękuje firmie Kortrans, która jest głównym sponsorem Szkoły Futbolu Staniątki oraz turniejów z cyklu BiznesSFScup. Gratuluje wszystkim drużynom i już teraz zapraszam na zimową edycję, którą planujemy w dniach 21-22 stycznia 2017 roku”. Turecki Krzysztof.

Zobacz skrót z turnieju dzięki współpracy z Biznes Ligą V EDYCJA PIŁKARSKICH MISTRZOSTW FIRM O PUCHAR BURMISTRZA MIG NIEPOŁOMICE BIZNESSFSCUP 2016