akademiamlodychtalentow

Prezentacja pomysłu Akademii Młodych Talentów na zakończeniu Biznescup Niepołomice 2015

Podczas zakończenia III edycji Biznescup Niepołomice, która miała miejsce w sali konferencyjnej na Zamku w Niepołomicach, oprócz części związanej z podsumowaniem turnieju miała miejsce również prezentacja nowego projektu sportowego, który Szkoła Futbolu Staniątki rozpocznie od września 2015 roku – AKADEMIA MŁODYCH TALENTÓW.
Projekt ten zakłada wyselekcjonowanie za pomocą odpowiednich testów motorycznych oraz obserwacji podczas gry po 15 zawodników w kategorii U-9 oraz U-11 oraz objęcie ich specjalnie przygotowanym procesem szkolenia, który będzie uwzględniał oprócz treningów piłkarskich również zajęcia z sensomotoryki, opiekę dietetyka sportowego oraz psychologa sportowego.
Początkowo program ten będzie dotyczył zawodników z gminy Niepołomice, w dalszym etapie również z całego powiatu Wielickiego. Kadra Akademii Młodych Talentów, nie będzie uczestniczyła w rozgrywkach ligowych ale będą organizowane zgrupowania i wyjazdy podczas których będzie rozgrywała mecze oraz turnieje z najlepszymi zespołami z Polski. Wyselekcjonowani zawodnicy do Akademii Młodych Talentów, nie będą zmieniać przynależności klubowej lecz tylko na okres zgrupowań i wyjazdów będą zwalniani z rozgrywek w swoich macierzystych klubach piłkarskich.

„Taki projekt wymaga bardzo dużych środków finansowych, ponieważ zamierzamy podjeść do niego w pełni profesjonalnie. Turnieje Biznescup Niepołomice mają za zadanie pozyskiwać takie fundusze ale również dają możliwość zaprezentowania naszych ambitnych pomysłów przedstawicielom poszczególnym firm i nawiązania współpracy. Myślę, że turniej Biznescup Niepołomice, który zorganizowaliśmy już po raz trzeci pokazuje, że staramy się bardzo sumiennie podchodzić do naszych obowiązków i warto w nas zainwestować.
Uważam, że na sukces w sporcie składają się dwa główne czynniki. Pierwszym z nich to ludzie z pasją, którzy wiedzą czego chcą, do czego dążą i jak to osiągnąć. Drugi czynnik to środki finansowe i tutaj bardzo ważną rolę odgrywają firmy które będziemy starać się przekonać aby zainwestowały w Akademię Młodych Talentów a w zamian, poprzez marketing sportowy będą utożsamiane z rozwojem sportu wśród najmłodszych oraz rozpoznawalne na jak największą skalę”
– Krzysztof Turecki, dyrektor sportowy SFS.

Na pozytywną reakcję przedstawicieli firm po usłyszeniu o nowym projekcie sportowym, nie musieliśmy długo czekać. Firmy które zajęły II oraz III miejsce, a więc firma MAN oraz ALPHA TECHNOLOGY przekazały wygrane bony na zakup sprzętu sportowego na rzecz Szkoły Futbolu Staniątki – dziękujemy.


Zaufali nam m.in.:


Created by BIZNESCUP